سر مقاله

سخن سردبیر

نویسنده

سردبیر

چکیده

یکی از مهمترین اهداف جامعة المصطفی ) صلی الله علیه و آله و سلم )العالمیه، تربیت طلاب در عرصه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی در جهت تبلیغ و گسترش مکتب اهل بیت (علیهم السلام) در عرصه جهانی می باشد. حضور و استقبال مجدانه و عالمانه طلاب و فضلای جامعة المصطفی ( صلی الله علیه و آله و سلم )  در محضر علم وعرصه پژوهش گامی بسیار مهم در جهت تعمیق دانش و بهره گیری از فرصت عمر در سیر کمال و تربیت نفس است که البته این جوشش علمی اگر همراه با تلاش استادان محترم و رعایت نظم و پشتکار طلاب باشد، قدم های بلندی در زمینه تحقیق و رسیدن به اهداف اسلام ناب و مکتب اهل بیت (علیهم السلام)، و منشأ بسیاری از برکات در زندگی انسان و تقویت اندیشه و ارتقای بینش خواهد بود.
شکی نیست که بیشترین تأثیر، در رسیدن به این اهداف، بهره گیری از منابع اصیل دینی و استفاده از دستورات الهی در قرآن کریم و سنت معصومین (علیهم السلام) و سیره عالمان عامل و خودساخته است.
این شماره نشریه تأمل به بررسی گوشه هایی از اخلاق و تربیت دینی از منظر قرآن و روایات می پردازد و امیدوار است با تقویت بنیه پژوهشی طلاب و فضلای جامعة المصطفی ص، موجبات بهره مندی دیگر طلاب حوزه های علمیه و تشنگان معارف الهی باشد.

عنوان مقاله [English]

Editorial

نویسنده [English]

  • Hamid Hoseinnejad
chief editor